piatok , január 24 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Jarry a Farah suspendovaní pre doping
Foto: Wikipédia

Jarry a Farah suspendovaní pre doping

LONDÝN – Čilský tenista Nicolás Jarry a Kolumbijčan Robert Farah neprešli dopingovými kontrolami a majú dočasne pozastavenú činnosť.

Podľa agentúry AFP mal 78. hráč sveta Nicolás Jarry počas testovania na vlaňajšom finálovom turnaji Davis Cupu v Madride pozitívny test na zakázané látky ligandrol a stanozolol. Z porušenia pravidiel ho obvinili 4. januára, rozhodnutie o suspendácii je účinné od 14. januára.

„Pán Jarry mal možnosť odvolať sa proti opatreniu, ale neurobil to,“ uviedla v stanovisku Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Podľa Čiľana spôsobili pozitívny test kontaminované doplnky stravy z Brazílie. „Prvý test bol negatívny, druhý bol už pozitívny, pretože som užil vitamíny. Odporučil mi ich lekár, ktorý mi ručil za ich nezávadnosť,“ citoval Jarryho portál iDnes.cz.

V utorok suspendovali aj svetovú jednotku vo štvorhre Roberta Faraha. Tridsaťjjedenročný Kolumbijčan mal vzorku zo 17. októbra pozitívnu na anabolický steroid boldenon. Farah spoločne s krajanom Juanom Sebastiánom Cabalom získali vlani tituly na Wimbledon, US Open, v Barcelone, Ríme a Eastbourne. Elitný deblista sa bráni tvrdením, že zakázané látky sa mu do tela dostali cez kontaminované mäso. Svoju obhajobu doložil negatívnym testom zo Šanghaja dva týždne pred pozitívnou kontrolou.Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Vytúžený titul mi uniká, verím však, že ešte prídu príležitosti“

MELBOURNE – Američanka Serena Williamsová skončila v 3. kole dvojhry na Australian Open na rakete Číňanky Wang …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 16 =