pondelok , 13 júla 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Jakupovičová na Australian Open prvou obeťou znečisteného vzduchu
Foto: Instagram/Dalila Jakupovičová

Jakupovičová na Australian Open prvou obeťou znečisteného vzduchu

MELBOURNE – Tohtoročný Australian Open môže patriť medzi najťažšie v histórii. Požiarmi znečistené ovzdušie si počas prvého kvalifikačného dňa vybralo svoju daň. Slovinka Dalila Jakupovičová na kurte takmer skolabovala.

Štart dnešného hracieho dňa bol organizátormi pre zlý stav ovzdušia o hodinu odložený, napriek tomu mnohí hráči trpeli. Najväčšmi to určite mrzí Jakupovičovú, ktorá musela vzdať zápas 1. eliminačného kola proti Švajčiarke Stefanie Vögeleovej za stavu 6:4, 5:6 zo svojho pohľadu.

„Bála som sa, že skolabujem. Zložila som sa k zemi, lebo som už nemohla chodiť. Nemám astmu, nikdy som nemala problémy s dýchaním a teplo mám rada. Toto pre nás nie je zdravé. Myslela som si, že dnes nebudeme hrať. Prekvapilo ma to, ale nemáme veľmi na výber,“ uviedla Jakupovičovú citovaná televíznou stanicou ESPN.

Na Twitteri sa počas noci objavili správy od očitých svedkov týkajúce sa aj iných hráčov. Číňanka Jou Siao-ti bola schopná podávať v treťom sete proti podobne trpiacej Kanaďanke Eugenie Bouchardovej neraz len zospodu, Brit Liam Broady sa sťažoval, že mal problém s dýchaním už po pár minútach na kurte a jeho krajan Jay Clarke trpel v horúčave a smogu silnými kŕčmi.O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

VIDEO Schmiedlová po zisku titulu: Víťazstvo nad Belindou mi dalo krídla

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Privatbanka Open. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 1 =