pondelok , 25 mája 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Ivaniševič rozjasal fanúšikov Novaka Djokoviča
Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Ivaniševič rozjasal fanúšikov Novaka Djokoviča

MARBELLA – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič od februárového finálového triumfu v Dubaji nad Tsitsipasom nenastúpila na žiadny súťažný zápas. Chorvátsky tréner Noleho Goran Ivaniševič ale teraz prišiel s veľkou správou, ktorá fanúšikov Srba rozhodne poteší.


Noleho nezastaví ani stále pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu, ktorá zastavila nie len tenisové dianie, ale prakticky zastavila bežný život na celom svete. Podľa slov chorvátskeho kormidelníka sa Djokovič plánuje zo španielskej Marbelly, kde strávil karanténu, vrátiť do rodného Belehradu. A práve tu by sa mal predstaviť pred domácimi fanúšikmi na podujatiach, ktoré organizuje jeho priateľ Janko Tipsarevič a tiež srbská tenisová asociácia.

Plán je návrat do Belehradu

Nole sa pochopiteľne vo forme udržuje aj počas vynútenej prestávky, v tomto roku stále v súťažnom zápase neporazený šampión sa po dvoch mesiacoch prísnej izolácie po uvoľnení opatrení v Španielsku vrátil na kurty. Teraz sa mu pomaly otvárajú dvere aj na návrat do Srbska, kde by mal už onedlho vycestovať.„Plán je návrat do Belehradu. Potom zistíme, ktoré miestne turnaje sa budú hrať. Janko Tipsarevič niečo organizuje a tiež Tenisová asociácia Srbska. Keď si zoberieme celý náš región, bude to seriózny tenisový turnaj so serióznymi hráčmi,“ uviedla chorvátska legenda Ivaniševič pre SportKlub.

Východoeurópske majstrovstvá so zaujímavým obsadením

Turnaj, ktorý organizuje bývalá srbská svetová osmička, bude niesť názov „Východoeurópske majstrovstvá“ a začať by sa mal 15. júna v akadémii Tipsareviča. Janko už potvrdil aj zaujímavé mená, ktoré by sa podujatia mali zúčastniť. Medzi mužmi to sú Dušan Lajović, Damir Džumhur, Nikoloz Basilašvili, Viktor Troicki, Dimitar Kuzmanov, Laslo Djere, Miomir Kecmanović, Hamad Medjedović a Alejandro Davidovich Fokina. V ženskej súťaži by to zas mali byť Dalila Jakupović, Danka Kovinić, Patricija Marija Tig, Jasmin Paolini, Irina Kamelija Begu a Jana Fet.Pochopiteľne najväčším lákadlom je prípadný štart srbskej svetovej jednotky a už 17-násobného grandslamového šampióna, ktorý v tomto roku vyhral všetkých doterajších 18 súťažných zápasov, stratil v nich len šesť setov a ovládol postupne ATP Cup, Australian Open aj Dubaj.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Mrazivé spomienky svetovej jednotky: Djokovič ukázal úkryt pred bombami, v ktorom sa schovával

BELEHRAD – Srbský šampión a aktuálna svetová jednotka Novak Djokovič do konca života nevymaže z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + three =