Juraj Nemček, Rudolf Horváth, Kali Šupová, Nina Košická, Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová
Zľava kapitán dievčat do 14 rokov Rudolf Horváth, Kali Šupová z tímu dievčat do 14 rokov, Nina Košická, Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová (všetky z tímu do 12 rokov) a kapitán tímu dievčat do 12 rokov Juraj Nemček (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Igor Moška po triumfe junioriek na ME: Rastie nám dobrá generácia v každej vekovej kategórii

BRATISLAVA – Slovenské tenistky do 12 rokov získali na Korzike titul majsteriek Európy. Po dvoch zlatých medailách na Olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici a striebre na ME do 18 rokov tak slovenské tenisové hnutie získalo ďalšie povzbudenie pre prácu do budúcnosti.


Slovenský juniorský tenis sa presadzuje

Kontinentálnymi šampiónkami sa v Ajacciu stali Sofia Rachel Kočišová, Viktória Nováková a Nina Košická. „Som rád, že slovenský juniorský tenis sa v uplynulom období výrazne presadil na vrcholných podujatiach. Rastie nám dobrá generácia v každej vekovej kategórii. Veríme, že v dobrej symbióze zväz, kluby, rodičia a hráčky budeme pokračovať, aby dievčatá napredovali. Dúfame, že takto o dva roky sa stretneme opäť po úspechu na MS,“ vyjadril sa  na tlačovej konferencii optimisticky generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Fantastický úspech na ME: Mladé Slovenky vybojovali vo Francúzsku zlaté medaily!

Pochvala od trénera

Zverenky mohol pochváliť aj kapitán tímu Juraj Nemček. „Dlhý čas sme v tejto kategórii nemali takéto dobré výsledky. Úspech sa hodnotí veľmi ľahko. Dievčatá nechali na kurte všetko. Nevzdali jedinú loptičku, nie to ešte gem, či zápas.“Juraj Nemeček
Kapitán družstva dievčat do 12 rokov na majstrovstvách Európy tímov Juraj Nemeček (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Stále tomu nemôže uveriť

Slovenky na záverečnom turnaji zvíťazili vo finále nad Rumunkami 2:1. Rovnakým výsledkom sa skončili aj stretnutia proti Taliankam, Britkám a Rakúšankám. „Tímy boli vyrovnané a odohrali sme proti ním náročné zápasy. Bol to pre nás ťažký týždeň. Ako kolektív sme dali do toho všetko. Bez tímovej práce by tento úspech nebol možný,“ vyhlásila Kočišová. „Stále neverím tomu, že sme vyhrali. Myslím si, že až neskôr prídeme na to, čo sme dokázali,“ pripustila Nováková.

FOTO Mladé Slovenky sa z ME vrátili ovenčené úspechmi a medailami: Perfektná prezentácia slovenského tenisu na medzinárodnom fóre

Talenty má Slovensko aj v kategórii do 14 rokov. Na MS v Prostéjove obsadil tím v zložení Mia Pohánková, Soňa Depešová, Kali Šupová štvrté miesto.  

Zdroj: TASR  

About Majo Malinovský

Check Also

Dominika Cibulková, Maldivy, Rodinná dovolenka

Dominika Cibulková odhalila radostnú novinku

Dominika Cibulková očakáva druhý prírastok do rodiny. 33-ročná bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková na instagrame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 1 =