Home Najdôležitejšie Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tenista roka

Hviezda Tenisového sveta 2017: Nominácie v kategórii Tenista roka

BRATISLAVA – Druhou kategóriou ankety Hviezda Tenisového sveta, v ktorej si predstavujeme nominácie, je Tenista roka. Uchádzačov o titul sme zoradili podľa abecedy.

Norbert Gombos

Aktuálne 133. tenista sveta sa konečne dostal do top 100, ale v závere roka o miesto medzi elitou prišiel. Napriek tomu zaujal viacerými peknými výsledkami. Titul získal na challengeri v Orléanse, finále hral v Heilbronne. Stopu zanechal aj na hlavnom okruhu. Vo februári prenikol do štvrťfinále v Marseille. Porazil napríklad Benneteaua či Mahuta. V septembri bol hlavným strojcom slovenskej záchrany v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.

Martin Kližan

Napriek neúspešnému roku je Martin so 143. miestom v rebríčku ATP naša trojka. Pod jeho pád sa podpísali najmä zdravotné problémy. Najväčšie úspechy zbieral v prvej polovici sezóny. Štvrťfinále hral na ATP turnajoch v Soffi a Rotterdame, kde zdolal aj Verdasca a Kohlschreibera. Rovnako medzi najlepšou osmičkou bol v Budapešti a Mníchove. Na Australian Open trápil Wawrinku, Na Roland Garros Murrayho, ale svetová senzácia z toho nebola.

Jozef Kovalík

Stošesťdesiaty piaty muž sveta zažil vzostupy i pády. V januári v Čennaí si poradil pri postupe do štvrťfinále ATP podujatia aj s Čiličom. Ďalšie úspechy prišli až na antuke. Challengerové finále si zahral v Ríme, na Roland Garros prešiel kvalifikáciou. V závere roka sa dočkal finálovej účasti aj v Lime.

Lukáš Lacko

Jediný Slovák v top 100 sa aktuálne nachádza na 92. pozícii. Lukáš dosiahol tradične dobré výsledky aj na hlavnom okruhu. Na Australian Open to po víťazstvách nad Ramosom-Viňolasom a Selom dotiahol do 3. kola. Viackrát prešiel kvalifikáciami ATP turnajov, pričom maximum prišlo v podobe štvrťfinále v Atlante. Porazil tu i Younga. Najlepšia forma prišla v úplnom závere roka. Triumfy na challengeroch v Bratislave a Brescii vyniesli Lackovi post národnej jednotky.

Andrej Martin

Raz hore a raz dole bol bratislavský rodák okupujúci v renkingu 160. priečku. V apríli ovládol antukový challenger v San Luis Potosí. Ďalší týždeň svoj prišiel v júli, keď nenašiel premožiteľa v Prahe. Trochu mu chýbali lepšie výsledky na okruhu ATP. Len v Umagu dokráčal po skalpe Istomina do 2. kola. Na jeseň hral ešte semifinále v Cali a v Bratislave potešil cenným víťazstvom nad Stachovským.

Podporiť svojho favorita budete môcť už čoskoro. Hlasovanie spustíme po predstavení nominovaných vo všetkých kategóriách.