Home Najdôležitejšie Hrunčáková na Roland Garros s nevídaným obratom: S britskou favoritkou bola na pokraji vypadnutia

Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

PARÍŽ – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková postúpila do 2. kola kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros.

V pozícii nasadenej devätnástky zdolala v úvodnom kole na parížskej antuke favorizovanú Britku Sonay Kartalovú 2:6, 7:5, 6:4.

Hrunčáková do zápasu s britskou favoritkou vstúpila dobre, keď hneď na úvod zobrala Kartalovej podanie, ale tá odpovedala ribrejkom. Následne si obidve hráčky držali podanie až od šiestej hry, kedy sa Britka dočkala ďalšieho brejku a ďalším vo ôsmej hre uzavrela za 29 minút prvý set hladko 6:2.

V druhom dejstve musela Kartalová odvracať brejkbal Hrunčákovej hneď v prvej hre, ale slovenská tenistka po neúspešnej snahe dostať sa k brejku následne prišla o vlastné podanie. V tretej hre mala Hrunčáková brejk opäť na dosah, ale trestuhodne zahodila dva brejkbaly a razom prehrávala už 0:3. Britka za stavu 5:1 podávala už na víťazstvo v zápase, ale Hrunčáková sa neskutočne nakopla a ziskom šiestich hier po sebe vyhrala druhý set za 54 minút 7:5.

O osude tretieho setu rozhodla siedma hra, v ktorej Hrunčáková zobrala favoritke ďalšie podanie a po famóznom obrate sa za dve hodiny aj 12 minút radovala z postupu.

Ďalšou súperkou Hrunčákovej bude francúzska držiteľka voľnej karty Nina Radanovicová. Slovensko bude mať v ženskom singli na druhom podujatí veľkej štvorky minimálne dvojnásobné zastúpenie. Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová sa dostali priamo do hlavnej súťaže, ktorá odštartuje 28. mája.

ženy – kvalifikácia – 1. kolo: Viktória HRUNČÁKOVÁ (SR-19) – Sonay Kartalová (V. Brit.) 2:6, 7:5, 6:4

Zdroj: ts, TASR