Home Najdôležitejšie Hrunčáková na Roland Garros opäť ukázala veľkosť bojovníčky: V ceste za hlavným turnajom jej stojí mladý český talent

Viktória Kužmová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa na parížskom grandslame Roland Garros prebojovala už do finále kvalifikácie.

Po parádnom obrate a vyradení favorizovanej Britky Kartalovej si v dnešnom semifinále poradila aj s domácou outsiderkou Ninou Radovanovičovou, ktorej v aktuálnom rebríčku WTA patrí až 565. priečka.

Úvodný set sa prekvapivo vyvíjal v neprospech slovenskej favoritky, keď v šiestej hre Hrunčáková prišla o podanie a prehrávala už 2:5. Podobne ako v úvodnom súboji s Kartalovou sa ale aj za nepriaznivého stavu dokázala nakopnúť, zabojovala a ziskom piatich hier po sebe vyhrala za 48 minút prvý set 7:5.

V druhom dejstve sa opäť ako prvá dočkala brejku domáca hráčka, ktorá sa ujala vedenia 2:0, ale Hrunčáková odpovedala okamžitým ribrejkom. Následne sa už do konca setu nepodarilo ani jednej z hráčok zobrať súperke podanie a tak o osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mala viac pokoja na rakete Hrunčáková, keď po stratenom podaní na 1:1 vyhrala všetkých ďalších šesť loptičiek a zvíťazila v ňom hladko 7:1.

V boji o hlavný turnaj na slovenskú tenistku čaká v kvalifikačnom finále iba 17-ročná talentovaná Češka Sára Bejlek.

Viktória HRUNČÁKOVÁ (SR) – Nina Radovanovicová (Fr.) 7:5, 7:6 (1)

Zdroj: TASR, ts