sobota , 26 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hromec sa vracia ku Kližanovi: „V poslednom čase veci zanedbával“
Foto: TASR

Hromec sa vracia ku Kližanovi: „V poslednom čase veci zanedbával“

BRATISLAVA – Martin Kližan hodil myšlienky na koniec kariéry za hlavu a momentálne sa už pripravuje na novú sezónu. Pod vedením Martina Hromca, s ktorým dosiahol v rokoch 2016 a 2017 veľké úspechy.

„Maťo ma oslovil niekedy v októbri. Dokopy sme sa však dali až v polovici novembra. Dohodli sme sa na ročnej spolupráci. Budem sa snažiť cestovať s ním na väčšinu turnajov. Momentálne nie je v dobrej pozícii, preto potrebuje podporu. V rebríčku je na 142. mieste. Navyše, v prvej polovici roka obhajuje veľa bodov. Bude to mať preto zo začiatku veľmi ťažké,“ uviedol Hromec koncom minulého týždňa pre Nový Čas.

„Viem presne, čo má robiť a ako má trénovať. Pod mojím vedením dosiahol najväčšie úspechy, vyhral dva päťstovkové turnaje – Rotterdam a Hamburg. Neskôr však prišli dve vážne zranenia, čo našu spoluprácu dosť výrazne zbrzdilo,“ pokračoval skúsený tréner.

Na margo motivácie svojho staronového zverenca povedal: „Keby nemal motiváciu, tak by to asi už ukončil a k našej spolupráci by vôbec nedošlo. Momentálne má denný trojfázový tréning, takže zrejme hľadá cestu, ako sa vrátiť. Z fyzickej stránky musí nabrať hlavne kondičku. V poslednom čase veci dosť zanedbával. To je pre nás priorita. Tenis hrať stále vie. Pokiaľ si sám uprace veci a neprídu vážne komplikácie, tak sa to ukáže aj na kurte a dostavia sa aj pekné výsledky.“

„Veľa vecí sme si povedali hneď priamo. Ja nebudem nikdy chodiť okolo horúcej kaše, vždy mu poviem veci tak, ako sú. Dnes ešte nikto netuší, čo sa bude diať. Nestačí len hrať dobre tenis, aj hlava musí byť na správnom mieste. Človek musí úspechu podriadiť aj veľa iných vecí. V súčasnosti musíme predovšetkým dokončiť prípravu, keďže Maťo dlhodobo nepracoval. Len čas ukáže, či sme veci robili správne,“ uvedomuje si Hromec.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Belinda Benčičová

Belinda Benčičová sklamala fanúšikov aj organizátorov: Ďalšie NIE na poslednú chvíľu

PARÍŽ – Ďalšie rozhodnutie na poslednú chvíľu. Na blížiacom sa záverečnom grandslame sezóny parížskom Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × five =