Dominik Hrbatý, Karol Beck, Francesco Ricci Bitti
Dominik Hrbatý, Karol Beck a prezident ITF Francesco Ricci Bitti (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Hrbatý si zaspomínal na nešťastné daviscupové finále: Nechcel som, aby Karol hral

BRATISLAVA – Aktuálny daviscupový kapitán Slovenska Dominik Hrbatý si pri sledovaní svojich výkonov v pamätnom semifinálovom daviscupovom súboji s Argentínou zaspomínal aj na nešťastne prehraté finále s Chorvátskom, v ktorom ani dva ním získané body Slovákom na celkový triumf nestačili.

Hrbatý si v štyroch setoch poradil s Mariom Ančičom a následne v piatich setoch aj s Ljubičičom. Bohužiaľ okrem toho Slováci nezískali už ani bod a podľa slov súčasného daviscupového kapitána bola rozhodujúca neúčasť dopingového hriešnika Karola Becka.

„Všetko je v rovine – keby bolo keby… Stále si však myslím, že Karol by jeden z troch zápasov vyhral. Bol vtedy najvyššie v kariére v rebríčku a s Mišom Mertiňákom mu to išlo dobre aj vo štvorhre. S Beckom by sme vyhrali a ťažko povedať, či by nám v prípade jeho finálového štartu odobrali titul. Keď vidím, ako ITF rieši dopingové kauzy, nepripadá mi všetko čisté. Silné federácie majú väčšie slovo, s malými sa ani nebavia a naparia im trest. Išlo by však o meno Davisovho pohára. Možno by to dopadlo ako s českým tenistom Petrom Kordom. Síce mu dali dvojročný dištanc za doping, ale o titul z Australian Open 1998 neprišiel. Do konca života by sa však s nami viezlo, že sme Davis Cup vyhrali nečisto. Ja som mal zásadný podiel na tom, že Karol vo finále nenastúpil,“ uviedol v rozhovore pre Denník Šport Hrbatý.Nechcel aby Beck vo finále hral

K finálovej účasti či neúčasti Becka sa vyjadrili všetci členovia tímu, ale k internému hlasovaniu podľa slov Hrbatého nedošlo: „Nehlasovalo sa, ale ja som povedal, že jednoznačne nechcem, aby Karol hral. Každý z tímu sa mohol vyjadriť. Chcel som vyhrať, tak ako sa má – v duchu fair play a čestne. Neľutujem to, aj keď sme prehrali. Spravili sme, čo bolo v našich silách. Na viac sme v tom momente a v tej zostave nemali.“„Začali sa šíriť šumy, no nikto nám nechcel nič povedať, vrátane generálneho sekretára STZ Igora Mošku. Týždeň pred Davis Cupom som už na neho pritlačil. Išli sme za ním a priznal, že Beck mal pozitívnu vzorku,“ spomína Hrbatý, ktorý od tohto momentu bol proti finálovej účasti Becka. „Celý život som hral čestne a so srdcom. Ani vo finále Davis Cupu som nechcel podvádzať. Nestálo by mi to za to,“ dodal ku dopingovej kauze dnes už 42-ročný skúsený tenista.

Zdroj: ts, Denník Šport

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič

Fanúšikovia zúria na Djokoviča: Pre toto nebudeš nikdy ako Nadal a Federer!

Novak Djokovič si pohneval fanúšikov. Pre toto nebudeš nikdy ako Rafael Nadal a Roger Federer, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =