Novak Djokovič, Trofej, Víťaz, Australian Open, Melbourne
Novak Djokovič s víťaznou trofejou v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Hotel v Melbourne odmietol prijať tenistov: Kde absolvujú tenisové hviezdy povinnú karanténu?

ADELAIDE – Viacerí poprední tenisti, medzi nimi Novak Djokovič, Rafael Nadal, či Serena Williamsová, absolvujú karanténu pred Australian Open v Adelaide a nie v Melbourne. V meste by zároveň mohli odohrať exhibičný turnaj.


Tenisti musia po príchode do Austrálie pred prvým grandslamovým turnajom sezóny absolvovať 14-dňovú karanténu. Očakáva sa príchod približne 1270 osôb z radov hráčov a podporného personálu. Preto organizátori podujatia požiadali metropolu zo susedného austrálskeho štátu o pomoc s ubytovaním. V Melbourne minimálne jeden hotel odmietol prijať tenistov, údajne po obavách miestnych obyvateľov z nakazenia sa koronavírusom.

Aj v Adelaide sa objavili pochybnosti, či bude príchod športovcov zo zahraničia prínosom. „Premiér Južnej Austrálie Steven Marshall súhlasil s prijatím 50 osôb. Benefitom bude, že v meste sa bude konať exhibičný turnaj. Podmienky karantény budú rovnaké ako v Melbourne,“ vyhlásil podľa AFP riaditeľ Australian Open Craig Tiley. Na turnaji by sa mohli predstaviť všetci traja aktuálne najlepší tenisti – Djokovič, Nadal i Dominic Thiem a dve z troch najlepších tenistiek – Simona Halepová a Naomi Osaková. Po Australian Open by sa navyše mal v meste konať aj turnaj WTA.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Serena Williamsová, Western and Southern Open

VIDEO So ženami ju už trénovať nebaví: Williamsová si zatrénovala s bulharskou hviezdou

MIAMI – Americká tenistka Serena Williamsová absolvovala pred blížiacim sa turnajom v Miami tréningovú jednotku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − six =