Home Najdôležitejšie Horanský v Umagu deklasoval favorita a postúpil do hlavnej súťaže: Výborný výkon a len 4 stratené gemy

UMAG – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil na turnaji v chorvátskom Umagu do hlavnej súťaže. Vo finále kvalifikácie zdolal favorizovaného Srba Milojeviča (153.) hladko dvakrát 6:2.

Horanský bol od začiatku zápasu jasne lepším tenistom a po 20 minútach viedol už drvivých 5:0. Následne slovenský tenista podával na 6:0, ale Milojevič odvrátil kanára brejkom. Záver prvého dejstva si Horanský postrážil a ujal sa vedenia v zápase.

V úvode druhého setu mal rodák z Pieštan na príjme vedenie 0:40, ale tri brejkbaly nevyužil. Pomáhal si však kvalitným servisom, na ktorom nepúšťal nasadenú dvojku k šanciam. Od stavu 2:2 získal štyri hry v rade a po výbornom výkone postúpil do hlavnej súťaže.