Home Správy Horanský v Bratislave nestačil na niekdajšieho člena elitnej desiatky

Horanský v Bratislave nestačil na niekdajšieho člena elitnej desiatky

by Jana Sedláková

BRATISLAVA – Filip Horanský (207. v hodnotení ATP) prehral v prvom kole turnaja ATP Challenger v Bratislave (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s Cyperčanom Marcosom Baghdatisom (124.) po setoch 3:6, 4:6.

Baghdatis si v prvom sete vytvoril už náskok 5:1. Horanský znížil na rozdiel jedného brejku, keď vyhral dve hry za sebou. Na ďalší obrat to už nestačilo. Na druhý pokus Cyperčan doservoval set do víťazného konca.

V druhom dejstve dosiahol niekdajší ôsmy hráč sveta brejk na 2:1. Jednu šancu vrátiť sa do zápasu mal rodák z Piešťan v ďalšej hre, ale nevyužil ju. K podobnej možnosti sa už neprepracoval. Baghdatis tak dokráčal k víťazstvu, keď pri servise na postup zaknihoval čistú hru.