Home Najdôležitejšie Horanský uspel v maratónskom zápase proti Ehratovi: V zápase sme boli svedkami dvojciferného počtu brejkov

Filip Horanský

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Filip Horanský zavŕšil úspešný deň slovenských tenistov. V prvom kole na challengrovom turnaji Gran Canaria 2 zdolal Švajčiara Ehrata (388.) po setoch 7:6(9), 5:7 a 6:3.

Horanský mal výborný vstup do zápasu, keď sa mu už v prvom geme podarilo prelomiť podanie svojho súpera a po pár minútach viedol 3:1. Následne sa Ehrat dostal do zápasu, sériou štyroch gemov v rade otočil priebeh prvej sady a podával na víťazstvo v prvom sete. Za stavu 5:4 stratil podanie a o osude prvého setu rozhodoval až tajbrejk. Slovenskému tenistovi sa podarilo využiť tretí setbal a viedol 1:0.

V druhom sete festival brejkov

Od úvodu druhého setu mali obaja tenisti problém s udržaním si vlastného servisu a v prvých troch gemoch sme boli svedkami troch brejkov. Nasledovala zaujímavá pasáž, keď hráči najprv udržali po jednom podaní, následne sa opäť vzájomne brejkli, opäť udržali servisy a znovu sa brejkli. Koncovku druhej sady zvládol lepšie Švajčiar a vyrovnal na 1:1.

Slovenský tenista výborne vstúpil do tretieho setu, keď po pätnástich minútach viedol už 5:0. Ehrat sériou troch gemov v rade znížil na 3:5, ale koncovku zápasu si postrážil Horanský a zaslúžene postúpil.

V osemfinálovom zápas sa stretne s úspešným kvalifikantom Zeppierim, ktorý zdolal Francúza Guinarda hladko 6:0, 6:3.