Home Najdôležitejšie Horanský suverénne postúpil do 2. kola kvalifikácie: Copilovi povolil len 3 gemy

PARÍŽ – Slovenský tenista Filip Horanský suverénne postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 1. kole na parížskej antuke zdolal Rumuna Mariusa Copila hladko 6:2, 6:1. Jeho ďalším súperom bude Ekvádorčan Emilio Gomez.

Jednoznačný priebeh zápasu

Prvý set aj napriek pomerne jednoznačnému výsledku trval až 42 minút. Horanskému sa podarilo prvýkrát prelomiť podanie svojho súpera v štvrtej hre úvodného setu. Následne sa však podarilo Copilo kontrovať a znížil na 2:3. Od tohto stavu získaval gemy už len slovenský tenista a prvú sadu vyhral v pomere 6:2.

Druhý set mal od začiatku jednoznačný scenár. V druhej hre sa podarilo Rumunovi odvrátiť 2 brejkbaly a vyrovnať na 1:1, ale išlo zároveň o jeho poslednú vyhratú hru v zápase. Od tohto momentu bol pomer vyhratých loptičiek 6:20 v prospech Horanského.