Home Správy Horanský prehral v bizarnom a dlhom barcelonskom zápase

Horanský prehral v bizarnom a dlhom barcelonskom zápase

by Tomáš Tomeček

BARCELONA – Filip Horanský končí v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v španielskej Barcelone (46 600 EUR +H, antuka vonku). Nestačil na 14. nasadeného Taliana Alessandra Giannessiho po setoch 6:7(8), 7:6(7), 4:6.

Začiatok zápasu bol nesmierne vyrovnaný, až do gemu číslo šesť, keď si Horanský vybojoval prvé brejkbaly v zápase. Jeho súper bol pri odvracaní úspešný a v ďalšej hre sám uspel na príjme. Slovák sa dostal do manka 3:5, ale svoju hru dokázal skonsolidovať. Záver setu musela rozuzliť skrátená hra. Výkony ako na hojdačke predviedli obaja aktéri – náš tenista otočil z 1:3 na 6:3, aby ju stratil pomerom 6:8.

Druhý set začal Filip lepšie. Získal dve podania súpera a dostal sa do vedenia 3:0. Talian zvýšil obrátky a začal sa doťahovať. Po siedmich odohraných gemoch viedol Horanský 4:3 so servisom k dobru. Turbulentný set i tak dospel do tajbrejku. Začiatok priniesol množstvo minibrejkov, Filip ako prvý našiel stabilitu na podaní a postupne mal k dispozícii štyri setbaly za stavu 6:2. Giannessi sa pripomenul v koncovke obratom na 7:6, ale viac neukázal.

Ani v záverečnom dejstve nebola núdza o zvraty. Piešťanský rodák získal úvodný gem, vzápätí mu zlyhal servis. Za stavu 3:3, 15:40 Slovák neodvrátil brejkbal a Taliana už nedobehol. Čistá hra na servise v deviatom geme znamenala len kozmetickú úpravu záverečného skóre.