Home Správy Horanský napriek množstvu šancí končí pred bránami hlavnej súťaže ATP v Córdobe

Horanský napriek množstvu šancí končí pred bránami hlavnej súťaže ATP v Córdobe

Filip Horanský

CÓRDOBA – Slovenský tenista Filip Horanský (169. v hodnotení ATP) prehral vo finále kvalifikácie turnaja ATP 250 Córdoba (546 355 USD, antuka vonku) s Argentíncom Juan Pablom Ficovichom (235.) 2:6, 6:4, 4:6.

Ficovich šiel v úvode zápasu do vedenia 2:0, potom Horanský vyrovnal na 2:2, ale od tohto momentu už nevyhral ani gem. Jeho súper tak vyhral prvý set v pomere 6:2. Pri servise na víťazstvo v sete uhral čistú hru.

V druhom sete si náskok 3:1 vypracoval slovenský tenista. Vzápätí však o brejk prišiel. Potom si obaja hráči držali servisy. Keď podával Ficovich za stavu 5:4 na udržanie sa v sete, Horanský si vybojoval setbal, ten premenil a tak si vynútil rozhodujúce dejstvo.

Ficovich sa ujal vedenia 3:1. Horanský sa ešte vrátil, keď vyrovnal brejkom na 4:4. Pri servise však Slovák pustil súpera do vedenia 40:0. Argentínec potom premenil tretí brejkbal a šiel servovať na výhru. Slovák dostal šance na návrat, ale nevyužil ich. Potom už Ficovich zakončil zápas po prvom mečbale.