Home Správy Horanský po výborných koncovkách setov do 3. kola challengeru v Koblenzi

Horanský po výborných koncovkách setov do 3. kola challengeru v Koblenzi

KOBLENZ – Jedenásty nasadený Filip Horanský zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Koblenzi (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) domácu voľnú kartu Johannesa Härteisa 7:6(13), 6:4.

V úvodnom sete bol náš tenista neustále o krok vpredu. Náskok 2:0 síce stratil, ale brejk z piateho gemu ho znova poslal do výhody. Za stavu 5:4 však servis na víťazstvo nezvládol a o pár minút prišla na rad skrátená hra. Nemec v nej otočil z 0:2 na 6:3, no ani zďaleka nebol koniec. Filip napokon odvrátil päť setbalov. Sám premenil za stavu 14:13 po dvojchybe súpera svoj šiesty.

Momentum bolo na strane piešťanského rodáka, ktorý sa na začiatku druhého dejstva odpútal do vedenia 3:0. Domáci tenista bleskovo vyrovnal, ale záver patril favorizovanému Slovákovi. Za stavu 5:4 premenil na príjme v poradí tretí mečbal.