Home Správy Horanský i Molčan do 2. kola challengeru v Nemecku

Horanský i Molčan do 2. kola challengeru v Nemecku

LUDWIGSHAFEN – Filip Horanský i Alex Molčan zvládli 1. kolo turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Ludwigshafene (46 600 EUR +H, antuka vonku).

Filip Horanský zdolal 5:7, 6:3, 7:5 Taliana Riccarda Bonadia. V úvodnom sete sa nedostal k žiadnemu brejkbalu a v koncovke si sám vybral slabšie chvíle na podaní. Bonadio využil v poradí tretí setbal na 7:5. Druhé dejstvo otvoril náš tenista fantasticky, keď sa odpútal do vedenia 4:0. Za stavu 5:2 síce set nedoservoval, no vzápätí si všetko vynahradil na príjme. V rozhodujúcej časti prehrával Filip 2:5 s mankom dvoch brejkov, ale skvelou šnúrou piatich gemov strhol víťazstvo na svoju stranu.

Alex Molčan porazil 6:3, 6:2 domácu voľnú kartu Vincenta Thierryho Schneidera. V prvom dejstve suverénne servoval a na riterne sa presadil v piatom i deviatom geme. V druhom sete síce nabral manko 1:2 s brejkom, no v ďalšom priebehu nedal domácemu mladíkovi žiadnu šancu.