Home Najdôležitejšie Hopman Cup: Nemecko porazilo Belgicko až v mixe

Hopman Cup: Nemecko porazilo Belgicko až v mixe

PERTH – Hopman Cup pokračoval aj dnes, v skupine A si mierne favorizovaný nemecký pár Kerberová/Zverev poradil s belgickou dvojicou Mertensová/Goffin 2:1 na zápasy.

Kerberová – Martensová 2:0 (7:6, 7:6)

Dámy nastúpili na dvojhru ako prvé. Kerberová potrebovala získať stratené sebavedomie po  minulej  zbabranej sezóne, Martensová túži po vylepšení rebríčkového maxima. 36. pozícia určite nie je jej stropom.

V prvom sete začala servisom belgická tenistka, bez väčších problémov si pripísala prvý gem. Na podaní Kerberovej sa jej vyplatila agresivita a dostala sa aj k brejbalom. Premenila tretiu príležitosť a dostala sa do náskoku. Bývalá svetová jednotka sa nenechala zaskočiť nečakaným priebehom, stratené podanie kompenzovala brejkom. A dokázala aj vyrovnať na 2:2. Obe hráčky v následných dvoch gemoch prišli o servisy. Od siedmeho gemu prišla už iba jedna brejkbalová možnosť, setbal Martensovej ostal nepremenený. V tajbrejku Martensová znova urazila šťastenu, vedenie 4:2 neudržala do konca a celý set prehrala 6:8.

Druhý set začala lepšie Nemka. Zdalo sa, že má lepšiu kontrolu nad zápasom, kľúčové momenty zvládala lepšie ako súperka. Z pätice gemov triumfovala v štyroch. Napriek nepremenenému brejku nič nenasvedčovalo tomu, že diváci uvidia skrátenú hru. Martensovú však udržaný servis v šiestej hre nakopol k vyššiemu výkonu. Po troch víťazných hrách bola na koni a podávala na zisk setu. Kerberová dokázala využiť prvú brejkbalovú príležitosť a pokračovalo sa. Záver dopadol lepšie pre skúsenejšiu Nemku. Nevyužila síce mečbol v 11. hre, no v tajbrejku bola nezastaviteľná. Súperke dovolila len jedinú loptičku a zvíťazila.

Alexander Zverev – David Goffin 0:2 (3:6, 3:6)

O týchto dvoch tenistoch sa na konci sezóny povedalo veľmi veľa (napríklad aj v Podcastoch tenisového sveta), preto prejdime k zápasu.

Belgičan nastúpil do zápasu tak, ako ukončil sezónu – agresívne sebavedome a bojovne. Hneď v prvej hre vzal servis mladého Nemca a udržal svoj servis. Vybudovaný náskok nestratil napriek piatim dvojchybám. Nemec zlepšil podanie, no na riterne sa mu veľmi nedarilo. Jeho chvíľa mohla prísť v šiestom geme, nevyužil ale tri možnosti na zisk Davidovho podania. Frustrácia mala za následok stratu ďalšieho podania v deviatom geme. Znamenalo ukončenie prvého setu.

V druhom sete Zverev  vzal servis súperovi, vybudoval si náskok 2:0. Mohol získať aj tretiu hru, keby využil brejkbal. Nedáš – dostaneš platilo aj v bielom športe.  Goffin zacítil šancu a vyhral päť hier za sebou. A mohol aj šiestu, dva mečbaly sa mu ale nepodarilo premeniť. Nakoniec bodoval pri svojom servise. Belgičan vyrovnal skóre zápasu na 1:1 a rozhodol mix.

Mertensová/Goffin – Kerberová/Zverev 0:2 (2:4, 3:4) (fast4tennis)

Záverečný mix podľa špeciálnych pravidiel, hraný na 4 víťazné gemy, mal od začiatku v rukách nemecký pár. Na kurte pôsobil zohratejšie a úvodný brejk udržal až do konca setu. Súperi sa k brejkbalu ani nedostali. Prvý set sa skončil po šestnástich minútach za stavu 2:4 z pohľadu Belgičanov.

V druhom sete sa kvalita vyrovnala, o všetkom rozhodla záverečná skrátená hra. Získali ju v pomere 5:2 Nemci, s ňou aj druhý rozhodujúci bod v zápase.