Home Správy Hončová sa v 1. kole ITF turnaja v Ríme o prekvapenie nepostarala

Hončová sa v 1. kole ITF turnaja v Ríme o prekvapenie nepostarala

RÍM – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v Ríme (60 000 USD +H, antuka vonku) so Španielkou Sílviou Solerovou-Espinosovou v dvoch setoch 2:6, 1:6.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Miška mala dokonca ako prvá brejkbaly, no štyri šance zvýšiť na 3:1 zostali nevyužité. Z hľadiska prvého setu to bolo rozhodujúce. Španielska favoritka získala v ďalších minútach kontrolu nad dianím na kurte, keď stratila len štyri fiftíny.

Tridsaťročná rodáčka z Elche pokračovala v druhom dejstve v dominantnom výkone. Naša tenistka zastavila čiernu sériu stratených gemov až za stavu 0:4. Bola to zároveň jej labutia pieseň, záver kontrolovala Španielka.

• ani jedna z tenistiek si nepomohla esom
  • Hončová mala po 1. i 2. podaní úspešnosť získavania fiftínov pod hranicou 50 percent
  • Solerová-Espinosová čelila všetkým 4 brejkbalom v jednom geme

Prvé kolo hlavnej súťaže dnes znamenalo konečnú aj pre Janu Čepelovú. O vylepšenie slovenskej bilancie sa zajtra pokúsi Chantal Škamlová. Všetky tri dievčatá sa predstavia aj vo štvorhre, Hončová práve po boku svojej dnešnej premožiteľky.