Home Správy Hončová s Benčičovou v Petrohrade nedosiahli na titul

Hončová s Benčičovou v Petrohrade nedosiahli na titul

by Tomas Hmira

PETROHRAD – Michaela Hončová a Belinda Benčičová prehrali vo finále ITF turnaja v Petrohrade (100 000 USD, tvrdý povrch v hale) s párom Anna Blinkovová/Veronika Kudermetovová 3:6, 1:6.

Slovenská spolupráca na turnaji zafungovala na výbornú. V premiérovom zápase 1. kola dali domácim Ruskám „kanára“, vo štvrťfinále a následne i v semifinále si postup zaistili v supertajbrejku.

Vo finále už nestačili na druhý nasadený tandem, ktorý počas celého turnaja nestratil ani jeden set.

Hončová vo dvojhre prehrala ako nasadená jednotka v 1. kole kvalifikácie. Stopku jej vystavila Anastasia Gasanovová, ktorá nestačila v 1. kole hlavnej súťaže na Belindu Benčičovú 0:6, 0:6. Švajčiarka so slovenskými koreňmi si zajtra zahrá finále. Na dvorce sa vrátila po polročnej prestávke.