Foto: Facebook/ITF Bagnatica

Hončová po bláznivom turnaji v Taliansku: „Bola to extrémna situácia, hrozilo, že turnaj zrušia“

Michaela Hončová je momentálne na Sardínii, kde hrá sériu 25-tisícových ITF turnajov. Ten minulotýždňový patrí medzi najbizarnejšie v sezóne, keď sa len predvčerom dohralo štvrťfinále. Bratislavská rodáčka priblížila, ako ho vnímala, či hrozilo jeho zrušenie a vyjadrila sa aj k nedávnemu skalpu Nemky Laury Siegemundovej či cieľom v sezóne 2018.

Minulý týždeň ste rozohrali v Santa Margherite di Pula jeden z najkurióznejších turnajov kariéry, kde ste sa ku štvrťfinále dostali až predvčerom. Pamätáte si z minulosti na podobné problémy s počasím?

„Nikdy som ešte nehrala štvrťfinále v pondelok , stretla som sa s tým prvýkrát.“

Priblížte nám, ako vyzerajú také dni, keď čakáte, či sa dostanete na kurt. Ako ste si krátili dlhé chvíle?

„Ja som štartovala z kvalifikácie, takže som sa dostala na kurt skoro každý deň. Počas dažďa som oddychovala alebo sme hrali stolové hry či futbal. Celý deň ale musíte byť v strehu a pripravený hrať.“

V pondelok Vám podľa programu hrozilo, že odohráte tri singlové zápasy. Neexistuje žiadne pravidlo o odpočinku, aby sa nestalo, že tenistka strávi na kurte 6 – 9 hodín počas jedného dňa?

„Určite to nie je podľa pravidiel hrať 3 dvojhry za deň, ale bola to extrémna situácia. Hrozilo, že turnaj zrušia kvôli počasiu. Preto aj hračky súhlasili, že to odohrajú a ITF to schválila.“

Vráťme sa aj k predošlému turnaju. Proti Laure Siegemundovej ste otočili z 0:6, 0:1. Ako ste vnímali tento duel?

„V prvom sete som si musela zvyknúť na jej level a jej hru. Mala jasnú prevahu, no potom som si zvykla, začala som hrať lepšie aj ja, našla som veci, ktoré na ňu platia a vychádzali mi. Bol to dobrý zápas.“

Bolo to Vaše najcennejšie víťazstvo v kariére? Je to povzbudenie do ďalšieho priebehu sezóny?

„Víťazstvo bolo určite cenné a povzbudilo.“

V minulosti ste trénovali v zahraničí, pred vlaňajšou sezónou ste obnovili spoluprácu s Radkou Zrubákovou. Priblížte, prosím, fanúšikom, aká je momentálna situácia.

„Odvtedy sa nič nezmenilo. Stále trénujem v bratislavskom Slovane s Radkou a som veľmi spokojná.“

V rebríčku ste sa po 5 rokoch priblížili k svojmu maximu v podobe 235. pozície. Grandslamové kvalifikácie nie sú ďaleko. Môžete prezradiť cieľ na rok 2018?

„Mojím cieľom tento rok je vyhrať nejaký väčší ITF turnaj.“

Aký turnajový program Vás čaká v najbližších týždňoch a mesiacoch?

„Ženy v tomto ročnom období nemajú príliš veľa turnajov na výber, takže ostanem hrať 25-ky ešte chvíľu tu v Taliansku.“

So Chantal Škamlovovu Vás zastrešuje rovnaká spoločnosť Tennis Stars Management, obe máte výborné výsledky vo štvorhre. Neuvažovali ste o spoločných turnajových štartoch?

„So Chantal si dobre rozumieme, ale nejako sme sa o tom nerozprávali. Pre mňa je štvorhra zábavou, keď si niekde spolu zahráme, bude to super.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 11 =