Foto: Facebook/ITF Bagnatica

Hončová nevyužila mečbal a s ITF turnajom v Prahe sa lúči po 1. kole

PRAHA – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v Prahe (80 000 USD, antuka vonku) s Češkou Karolínou Muchovou po setoch 6:1, 5:7, 2:6.

V úvodnom sete nedala Miška domácej favoritke žiadnu šancu. Výborne podávala, jedinému brejkbalu čelila za stavu 2:0. V ďalšom priebehu mala ešte výraznejšiu prevahu. Od skóre 3:1 bol pomer získaných fiftínov 12:3!

Druhé dejstvo prinieslo viac prelomených servisov. Do stavu 3:3 si ho obe tenistky podržali iba raz. Bratislavská rodáčka následne v maratónskom geme znova udrela na príjme a po zmene strán zvýšila čistou hrou na 5:3. Češka sa napriek tomu nevzdala. V 9. geme odvrátila esom mečbal a povzbudená týmto momentom o chvíľu zavŕšila skvelý obrat.

V rozhodujúcej časti bola Slovenka po brejku na 2:1 opäť bližšie k postupu. Vo výmenách bola napriek tomu čoraz častejšie prevaha na strane súperky, ktorá jasne opanovala ďalšie dianie na kurte.

Zaujalo nás:

  • Hončová získala celkovo len o 4 fiftíny menej
  • s rovnakou súperkou prehrala aj pred týždňom v Olomouci

V českej metropole bude pokračovať zverenkyňa Radky Zrubákovej ešte vo štvorhre, v ktorej včera postúpila po boku Chorvátky Terezy Mrdežovej do štvrťfinále.

About Michal Pokrivka

Check Also

Bob Bryan, Mike Bryan

Legendárny Mike Bryan miluje Slovensko: Uvažujem o zmene občianstva! Možno raz bude môj syn hrať za Slovensko v Davis Cupe

Legenda štvorhry Američan Mike Bryan miluje Slovensko a netají, že uvažuje o zmene občianstva. Možno …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − six =