Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

ZÁHREB – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v chorvátskom Záhrebe (60 000 USD, antuka vonku) s Ruskou Oľgou Dorošinovou v troch setoch 1:6, 7:5, 1:6.

Na začiatku zápasu síce naša tenistka dokázala odpovedať na brejk súperky, no pri vlastnom podaní sa aj naďalej trápila. Do konca úvodného dejstva oň prišla ešte trikrát, čoho výsledkom bolo skóre 1:6.

V druhom sete sa hra vyrovnala. Miška viedla 2:0, vzápätí však nepochodila pri troch šanciach na pridanie brejkovej poistky a o pár minút prehrávala 2:4. Tým sa zvraty neskončili. Bratislavčanka rýchlo vyrovnala a v napínavom závere mala prevahu.

Rozhodujúca časť bol znova jednoznačne v réžii ruskej tenistky. Dominovala vo všetkých herných činnostiach, a hoci Slovenka odolala za stavu 0:5 trojici mečbalov, na riterne už pri celkovo štvrtej šanci súperky taká úspešná nebola.

• Dorošinová spravila 13 dvojchýb
  • Hončová mala po 1. i 2. servise nižšiu než 50-percentnú úspešnosť získavania bodov
  • prehrala 6. zápas za sebou

Pred malou chvíľou vypadla v Záhrebe aj Rebecca Šramková. Slovenskú bilanciu sa dnes pokúsi vylepšiť ešte Jana Čepelová. Miška sa v Chorvátsku predstaví aj vo štvorhre po boku Uzbečky Sabiny Šaripovovej.

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič, Australian Open

Nadal nemôže, Mbappé pauzuje, len Djokovič hrá! Je ťažké uveriť jeho zraneniu, hovorí jeden zo súperov na Australian Open

Francúz Enzo Couacaud ako jediný dokázal zobrať Novakovi Djokovičovi set na Australian Open. Spochybňuje ale …