Home Správy Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

ZÁHREB – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v chorvátskom Záhrebe (60 000 USD, antuka vonku) s Ruskou Oľgou Dorošinovou v troch setoch 1:6, 7:5, 1:6.

Na začiatku zápasu síce naša tenistka dokázala odpovedať na brejk súperky, no pri vlastnom podaní sa aj naďalej trápila. Do konca úvodného dejstva oň prišla ešte trikrát, čoho výsledkom bolo skóre 1:6.

V druhom sete sa hra vyrovnala. Miška viedla 2:0, vzápätí však nepochodila pri troch šanciach na pridanie brejkovej poistky a o pár minút prehrávala 2:4. Tým sa zvraty neskončili. Bratislavčanka rýchlo vyrovnala a v napínavom závere mala prevahu.

Rozhodujúca časť bol znova jednoznačne v réžii ruskej tenistky. Dominovala vo všetkých herných činnostiach, a hoci Slovenka odolala za stavu 0:5 trojici mečbalov, na riterne už pri celkovo štvrtej šanci súperky taká úspešná nebola.