Foto: TASR

Historická reforma, poznáme spoločné dejisko finále Davisovho pohára aj Fed Cupu

LONDÝN – Finále Davisovho pohára a Pohára federácie sa už bude hrať v rovnakom novembrovom termíne na tom istom mieste. Predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) oznámili, že v rokoch 2018 – 2020 bude dejiskom oboch duelov švajčiarska Ženeva. Vyvrcholenie prestížnych tímových súťaží sa uskutoční v hale Palexpo s kapacitou vyše 18 000 divákov.

Revolučnú novinku ešte musí schváliť augustový kongres ITF v Hočiminovom meste, ktorý rozhodne aj o návrhu rozšíriť svetovú skupinu Pohára federácie z 8 na 16 družstiev. Ak ho schvália, medzi elitou sa v roku 2018 predstavia aj slovenské tenistky, ktoré v apríli v dueli o účasť vo svetovej skupine prehrali v bratislavskom NTC s Holandskom.

„Pristúpili sme k historickej reforme, ktorej výsledkom bude transformácia Davisovho pohára i Fed Cupu a ich zatraktívnenie,“ uvádza sa v stanovisku ITF. Okrem Ženevy sa o usporiadanie finálových zápasov MS tenisových reprezentačných družstiev ešte uchádzali Kodaň, Miami, Istanbul, Turín a Wu-chan. Informovala o tom agentúra AP.

About Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Check Also

Novak Djokovič

Fanúšikovia zúria na Djokoviča: Pre toto nebudeš nikdy ako Nadal a Federer!

Novak Djokovič si pohneval fanúšikov. Pre toto nebudeš nikdy ako Rafael Nadal a Roger Federer, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 3 =