Home Najdôležitejšie Hanebná prehra trápiaceho sa Kližana: Proti 275. hráčovi sveta uhral 2 gemy

Hanebná prehra trápiaceho sa Kližana: Proti 275. hráčovi sveta uhral 2 gemy

Martin Kližan, ATP Sofia Open

BIELLA – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v 1. kole v talianskej Bielle proti 275. hráčovi sveta Matthiasovi Bachingerovi hladko 1:6, 1:6.

Kližanovi sa od úvodu zápasu nepodarilo naskočiť do zápasového tempa, veď po 15 minútach prehrával už hrozivých 0:5. V šiestej hre sa mu podarilo odvrátiť črtajúceho sa “kanára”, keď Bachinger nevyužil tri setbaly. Nasledujúci gem si skúsený Nemec na servise postrážil a po takmer pol hodine viedol 1:0.

V druhom sete prehra šiestich gemov v rade

Kližan vstúpil do druhej sady udržaným podaním, aj napriek tomu, že jeho nemecký súper mal dve brejkbalové príležitosti. To bolo však zo strany nášho tenistu všetko. Bachinger sériou šiestich gemov v rade otočil priebeh druhého setu a zaslúžene postúpil do osemfinále.

33-ročný Bachinger (275.) sa v osemfinále stretne s ďalším skúseným tenistom Holanďanom Haasem, ktorý si v prvom kole poradil s Nemcom Masurom 2:1 na sety.