Home / US Open / Halepová sa bojí ďalších zrušených turnajov, ťažkú hlavu si z toho však nerobí
Foto: TASR

Halepová sa bojí ďalších zrušených turnajov, ťažkú hlavu si z toho však nerobí

BUKUREŠŤ – Rumunka Simona Halepová bola včera hostkou vodcastu Eurosportu Tennis Legends, kde ju spovedali nemecké ikony Boris Becker s Tommym Haasom a Švéd Mats Wilander.

Ako zvláda svetová dvojka súčasnú situáciu? „Už týždeň predtým, ako všetko zavreli, som sa na to pripravovala a bola som v dobrovoľnej izolácii, lebo som sa obávala vírusu. Pre nikoho to nie je jednoduché. Nemôžeme chodiť von, no musíme to akceptovať. Najdôležitejšie je myslieť naďalej pozitívne. Tak či onak by som nemohla hrať pre zranenie v Indian Wells, ale bolo smutné dopočuť sa, že sa všetko ruší. Chýba mi okruh, hráčky a ďalší ľudia z prostredia turnajov,“ začala vymenovaním negatív.

Na tvári jej však celý čas nechýbal úsmev a vzápätí obrátila list: „Môžem si z toho vziať pozitívne veci. Od februára som doma. Roky sa mi to na taký dlhý čas nepodarilo. Je to iný život, snažím sa užiť si ho. Už 22 dní som doma, nechodím von. Vstávam medzi desiatou – jedenástou doobeda, nenastavujem si budík, nemám žiadny harmonogram dňa. Zobudím sa, dám si neskoré raňajky, potom si idem zabehať, čo v tomto súkromnom komplexe môžem.“

Halepovú príliš neznepokojuje ani skutočnosť, že tento rok nebude obhajovať svoj wimbledonský titul. „Beriem to pozitívne. Dva roky budem úradujúca šampiónka! Je fajn žiť s tým pocitom o rok dlhšie. Som nadšená, že budem hrať otvárací zápas v utorok na Centrálnom kurte. Bude to skvelé,“ teší sa na Wimbledon 2021.A ako vidí rumunská hviezda šance na reštart sezóny 2020 v priebehu júla? „Myslím si, že to potrvá dlhšie ako do júla. Dúfame v konanie US Open, ale nie je to isté. New York s tým momentálne bojuje. Skutočne netuším, aké bude vrátiť sa po toľkých mesiacoch. Nikdy sme v takejto situácii neboli. Pre každého to bude nové. Ja s tým budem určite bojovať, aby som získala späť herný rytmus,“ zakončila populárna Halepová.

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 2 =