Home Správy Halepová na Roland Garros po druhý raz v kariére do finále

Halepová na Roland Garros po druhý raz v kariére do finále

PARÍŽ – Druhou finalistkou ženskej dvojhry sa na grandslamovom Roland Garros stala 3. nasadená Simona Halepová z Rumunska. V semifinále zdolala turnajovú dvojku Češku Karolínu Plíškovú po setoch 6:4, 3:6, 6:3.

Rumunská favoritka mala výborný vstup do zápasu. Po rýchlom brejku sa dostala do vedenia 3:1 a náskok si v prvom sete postrážila. V druhom dejstve sa Češka zlepšila na príjme. Za stavu 3:2 konečne prelomila podanie svojej súperky, vzápätí odvrátila 3 brejkbaly a o pár minút sa stal tretí set realitou. Rodáčka z Konstance bola pasívna, napriek tomu v ňom vyťažila z chýb Plíškovej brejk na 3:1. Za stavu 4:1 mohla pridať poistku. Karolína ešte zabojovala, odolala brejkbalu, znížila na 3:4, no v závere slávila úspech precízna defenzíva Rumunky.

• Plíšková zahrala 45 víťazných úderov a spravila 55 nevynútených chýb
  • Halepová skončila so skromnou bilanciou 14:14
  • Rumunka hrala vo finále Roland Garros aj v roku 2014, prehrala vtedy s Mariou Šarapovovou
  • Češka nevyužila možnosť stať sa v pondelok svetovou jednotkou

Finálovou súperkou rumunskej bojovníčky bude v sobotu o 15:00 Lotyška Jelena Ostapenková, ktorá dnes zdolala Švajčiarku Timeu Bacsinszkú (viac: Prvou finalistkou Roland Garros 47. hráčka sveta).