Home Najdôležitejšie Halepová otvorila MS WTA Tour v Šen-čene nečakaným víťazstvom

Halepová otvorila MS WTA Tour v Šen-čene nečakaným víťazstvom

ŠEN-ČEN – V druhom zápase Purpurovej skupiny na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene (14 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) zdolala Rumunka Simona Halepová Kanaďanku Biancu Andreescuovú 3:6, 7:6(6), 6:3.

Kanadská favoritka od úvodu diktovala tempo. Hrala razantne, s dobrou dĺžkou a v treťom geme sa dočkala brejku. Pri jeho potvrdzovaní neuspela. Halepová predviedla niekoľko skvelých úderov z defenzívy a v piatej hre odolala aj hrozivému skóre 0:40. Jej súperka však zostala sústredená. Z 2:3 otočila v prvom sete suverénne na 6:3.

V druhom dejstve robila Kanaďanka viac chýb. Na stratu servisu z tretieho gemu však zareagovala okamžite, pomerne presvedčivo zmazala aj manko 2:4. V závere hrala rumunská tenistka dostatočne aktívne, za stavu 5:6 odvrátila dokonca mečbal a vynútila si skrátenú hru. V nej ukázala pevné nervy. Po víťazstve 8:6 poslala zápas do tretieho setu.

Vyrovnaná bitka plná fyzicky náročných výmen v ňom pokračovala. Andreescuová viedla 2:1 s brejkom, no čerstvejším dojmom pôsobila Rumunka. Hrala svoj najlepší tenis a otočila na 4:2. Kanadská bojovníčka ešte ribrejkom znížila, ale v koncovke ju výborne hrajúca svetová päťka prevalcovala.

• zápas trval 2 hodiny a 34 minút
  • odohralo sa 200 výmen, víťazka ich získala 99
  • Andreescuová mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 36:38, súperka 23:31
  • Halepová premenila 75 percent brejkbalov (6/8)

„Bola to pre mňa výzva, pretože je o takmer desať rokov mladšia ako ja,“ uviedla po stretnutí bývalá svetová jednotka Halepová a dodala, „som naozaj hrdá na to, čo som po dlhotrvajúcich problémoch s chrbtom dnes predviedla.“ V úvodnom dnešnom dueli si Ukrajinka Elina Svitolinová poradila s Češkou Karolínou Plíškovou.