nedeľa , 27 septembra 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Gulbis čelí počas Australian Open kurióznemu problému
Foto: Twitter/AusOpen

Gulbis čelí počas Australian Open kurióznemu problému

MELBOURNE – Lotyš Ernests Gulbis píše na Australian Open zaujímavý príbeh. Pre mnohých už zabudnutý večný talent sa dostal z kvalifikácie až do 3. kola. S tým však podľa všetkého ani sám nepočítal.

Momentálne 256. muž sveta, ktorý bol v minulosti aj v elitnej desiatke, postúpil do 3. kola Grand Slamu prvýkrát od Wimbledonu 2018. „Každých pár rokov sa mi podarí nejaká spanilá jazda. Uvidíme, aká bude teraz. Potom si dám na pár rokov znova prestávku,“ žartoval dnes lotyšský tenista citovaný oficiálnou stránkou ATP.

Gulbis vinou slabých výkonov v posledných rokoch prišiel o sponzora a vybavenie si musí zaobstarávať sám. Na Australian Open pricestoval len s jedným párom tenisiek. Mienil, že si ďalšie kúpi priamo v Melbourne: „Myslel som si, že to nebude problém. Volal som do Adidasu. Nemali žiadny model. Ani jeden, nič. Musel som zavolať asi do desiatich, nie desiatich, ale aspoň siedmich iných obchodov a len dva mali moju veľkosť. Asi som kúpil posledné dva páry.“

Rodákovi z Rigy napadlo, že sa bude musieť poobzerať po teniskách veľkosti 46 medzi kolegami, keďže prvý pár už úplne zodral a aj na druhom sú diery. „Neviem, kto nosí ‚adidasky‘ 46-ky. Dominic (Thiem) má menšie číslo, neviem, akú veľkosť nosí Stefanos (Tsitsipas). Je smiešne o tom vôbec premýšľať,“ zamyslel sa nahlas nad dvoma kamarátmi, ktorí by mu mohli pomôcť.Gulbis tvrdí, že sa vekom zmenil a dnes viac prejavuje pozitívne emócie. Veľmi ním vraj „zamávali“ slzy šťastia v tvári Francúza Constanta Lestienna po postupe do 2. kola melbournskej kvalifikácie. „Bol som z toho chlapca taký šťastný. Skutočne. Páči sa mi, keď sa dejú takéto veci. Mám rád emócie. Užívam si, keď sa to udeje mne, inak by som sa cítil ako robot. Je to neuveriteľné, ale s pribúdajúcim vekom som emotívnejší. Niekedy mám slzy v očiach bez dôvodu,“ povedal.

V 31 rokoch Lotyš stále verí, že má pred sebou ešte niekoľko úspešných sezón: „Som šťastný, že som tu päťkrát vyhral. Každý bod je pre mňa teraz dôležitý. Čím skôr sa chcem vrátiť do top 100. To je môj cieľ. Myslím si, že môžem hrať ešte ďalších päť rokov.“O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Anna Karolína Schmiedlová

Slováci v akcii: Nedeľa 27. september

BRATISLAVA – Dnes nám štartuje tretí grandslam sezóny, kde budeme mať úvodný hrací deň dve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =