Home Najdôležitejšie Gombosovi sa vo francúzskych halách darí: Ukrajinského soka zdolal v dvoch setoch a je vo štvrťfinále!

Norbert Gombos

MOUILLERON-LE-CAPTIF – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil na challengerovom turnaji vo Francúzsku už do štvrťfinále. V dnešnom dueli druhého kola zdolal bez straty setu Ukrajinca Vitaliyho Sachka výsledkom 6:4, 7:5.

Gombos mal podstatne lepší vstup do zápasu ako proti Francúzovi Escoffierovi, keď dokázal prelomiť už druhý servis gem ukrajinského súpera. Sachko od stavu 1:4 získal tri hry v rade a vrátil sa do boja o prvý set. Koncovka však patrila slovenskému daviscupovému reprezentatovi, ktorý využil hneď prvý setbal a po 34 minútach viedol 1:0.

V druhom dejstve začal lepšie Sachko, ktorý sa po druhom brejku ujal vedenia 2:1, ale Gombosovi sa ihneď podarilo kontrovať ribrejkom. Vo zvyšku setu dominoval na oboch stranách kurtu predovšetkým servis. Rozhodujúcou sa napokon stala dvanásta hra druhej sady, kedy sa slovenskému tenistovi podarilo využiť druhý mečbal.

Gombos sa vo štvrťfinále stretne s víťazom zápasu Royer vs Gaston/Laaksonen.