Home Správy Gombos vypadol v Ostrave v 3. kole – maratónsky zápas nezvládol

Gombos vypadol v Ostrave v 3. kole – maratónsky zápas nezvládol

OSTRAVA – Štrnásty nasadený Norbert Gombos prehral v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v Ostrave (64 600 EUR +H, antuka vonku) so Stevenom Diezom z Kanady 7:6(1), 3:6, 6:7(4).

Kľúčová pasáž úvodného setu sa začala štvrtým gemom. Dôležitú chybu vyprodukoval tenista z krajiny javorového lista a prvý brejk bol na svete. Následne Noro nadobudnutú výhodu potvrdil. Zo stavu 4:1 sa však dlho netešil. Diez dokázal vyrovnať a vziať aj ďalšie jeho podanie – Norbert strácal koncentráciu v dôležitých momentoch a súper spresnil hru. Slovák mal štatisticky lepšie čísla na servise, ale dôležité momenty patrili súperovi. Kritický stav 4:5 na príjme však zvládol a set pokračoval. O všetkom rozhodol tajbrejk – vedenie 3:0 Gombos nepustil a skrátenú hru vyhral pomerom 7:1.

V druhom sete ťažil Gombos zo psychickej výhody a prelomil Diezovi podanie. Znova však prišiel slabší moment a diváci v Ostrave videli ribrejk – Kanaďan sa osmelil k útočnej hre, ktorej nechýbala presnosť a dostal sa až do vedenia 3:1. Slovák dokázal vyrovnať, následne prišiel o tri hry a pokračovalo sa tretím setom.

Hráči si v ňom držali servisy až do stavu 4:4, keď zaváhal Gombos. Atraktívny tenis s viacerými víťaznými údermi na oboch stranách striedali nevynútené chyby a dvojchyby. Noro sa dostal do identickej pozície ako v prvom dejstve – musel sa dostať zo stavu 4:5 na príjme. Situáciu opäť zvládol. O víťazovi sa rozhodovalo v skrátenej hre. Nášmu tenistovi nešiel servis a spravil príliš veľa nevynútených chýb. Diez potreboval jediný mečbal, aby zápas ukončil – 7:4.

• v zápase bolo až 16 dvojchýb, pomer 10:6