Home Audio/video Gombos v slovenskom derby bojoval so súperom aj sám so sebou, Karol s ruským favoritom nezvládol tajbrejky

Miloš Karol, Bratislava Kooperativa Open 2022

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Kooperativa Bratislava Open. V úvodnom kole zdolal ako turnajová trojka talentovaného krajana Petra Benjamina Privaru 6:1, 3:6, 6:4. Dal si tak darček k pondelňajším meninám.

Gombos mal raketový nástup a po dvoch brejkoch si v prvom sete vybudoval rozhodujúci náskok 5:0. V druhom sete slávil úspech Privara a v treťom viedol štvrťfinalista juniorskej dvojhry na Roland Garros 3:2 s brejkom, Gombos však čistou hrou vyrovnal na 3:3 a v koncovke mal navrch.

Slovensko má novú singlovú jednotku, Kontaveitová v rebríčku WTA na kariérnom maxime

Gombos bojoval aj sám so sebou

“Bolo to ako na hojdačke. Bojoval som nielen so súperom, ale aj sám so sebou. Spravil som tam niekoľko dvojchýb, trápim sa s tým už od challengeru v Prostějove. V ďalšom zápase musím hrať koncentrovane, bez výkyvov. V Bratislave nemám žiadne očakávania. Vždy keď ich mám, tak to nevypáli dobre. Pôjdem od zápasu k zápasu,” uviedol slovenský daviscupový reprezentant, ktorý v dueli o štvrťfinále nastúpi proti Mirzovi Bašičovi z Bosny a Hercegoviny alebo kvalifikantovi resp. lucky loserovi.

Karol nezvládol tajbrejky

Slovenský tenista Miloš Karol neuspel v 1. kole dvojhry na antukovom challengeri Kooperativa Bratislava Open. Ako držiteľ voľnej karty prehral s Rusom Andrejom Kuznecovovm 6:7 (3), 6:7 (3).

Karol nezachytil úvod zápasu a po dvoch stratených podaniach prehrával 0:3. V ďalších minútach však otočil na 4:3 a o osude prvého setu rozhodol tajbrejk. V ňom dominoval skúsený Kuznecov. V druhom sete si obaja hráč držali podania a na rad prišiel ďalší tajbrejk, v ktorom mal opäť navrch Kuznecov.

dvojhra – 1. kolo: Andrej Kuznecov (Rus.) – Miloš KAROL (SR) 7:6 (3), 7:6 (3),  Dennis Novak (Rak.-6) – Nicolas Moreno de Alboran (USA) 6:1, 6:3, Norbert GOMBOS (SR.3) – Peter Benjamin PRIVARA (SR) 6:1, 3:6, 6:4

Zdroj: TASR, ts, Bratislava Open Challenger