Home Správy Gombos bez problémov do 3. kola do challengeru v Helsinkách

Gombos bez problémov do 3. kola do challengeru v Helsinkách

by Tomáš Tomeček

HELSINKI – Štvrtý nasadený Norbert Gombos zdolal v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) Nermana Fatiča z Bosny a Hercegoviny 6:2, 6:3.

Gombos otvoril zápas ziskom brejku, keď využil druhú ponúknutú príležitosť. Vlastný servis ho v ďalšom priebehu prvého setu držal. Za stavu 2:4 to bol opäť Fatič, kto nezvládol svoje podanie. „Norbi“ následne set poľahky uzavrel.

Druhé dejstvo bolo do stavu 3:3 vyrovnané. Slovák na riterne vyrovnal stav z 15:40 na zhodu a dopracoval sa až k brejkbalu. Šancu premenil. Zisk kľúčového brejku potvrdil čistou hrou. Zápas vzápätí ukončil na príjme.

• Gombos mal 86 % úspešnosť získavania bodov po prvom servise
  • pomer es 4:5 z jeho pohľadu
  • nečelil žiadnemu brejkbalu

V ďalšom kole môže rodák z Galanty naraziť na Alexa Molčana. Prešovčana dnes čaká zápas proti Portugalčanovi Fredericovi Ferreirovi Silvovi.