Home Správy Gombos v Aix-en-Provence po výhre na bývalou svetovou päťkou postupuje do osemfinále

by Jana Sedláková

AIX-EN-PROVENCE – Slovenský tenista Norbert Gombos zdolal v 1. kole na turnaji ATP Challenger v Aix-en-Provence (127 000 EUR +H, antuka vonku) Španiela Tommyho Robreda po setoch 6:2, 7:6(4). Zápas trval 1 hodinu a 34 minút.

V prvom sete si Norbi po brejku vybudoval vedenie 4:1. V ďalších dvoch hrách si obaja tenisti bez problémov udržali podania. Za stavu 5:2 sa Gombos dostal na servise súpera k dvom setbalom. Využil hneď prvý a po pol hodine a 1 minúte ukončil prvú časť.

V druhom dejstve si obaja tenisti držali podania. Až v 7. a 8. geme mali problémy na servisoch, no ustáli ich bez brejku. Za stavu 5:4 aj 6:5 mal Norbi na riterne dovedna tri mečbaly, ktoré však skúsený Španiel odvrátil. V následnom tabjbrejku si Slovák vybojoval náskok 6:2. Robredo opäť na mečbaloch zabral, dva odvrátil, no na tretí pokus sa tešil Gombos.

• Norbi si po druhom servise uhral iba 37 % výmen
  • slovenský tenista ani raz neprišiel o podanie
  • v prvom sete získal Robredo na riterne iba 5 z 22 výmen

V osemfinále sa Gombos stretne s víťazom zápasu medzi turnajovou päťkou z Francúzska Calvinom Hemerym a Chorvátom Ninom Serdarušičom.