Home Australian Open Gombos v 2. kole kvalifikácie Australian Open suverénny

Gombos v 2. kole kvalifikácie Australian Open suverénny

MELBOURNE – Desiaty nasadený Norbert Gombos zdolal v 2. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) Taliana Roberta Marcoru 6:2, 6:4.

V rámci prvého setu bol kľúčový štvrtý gem. Favorizovaný Slovák v ňom odvrátil brejkbal a následne udrel na príjme, hoci mal jeho súper k dispozícii vedenie 40:0. Koncovka bola jasnou záležitosťou Gombosa, ktorý premenil za stavu 5:2 hneď prvý setbal.

Druhé dejstvo otvoril náš tenista brejkom. Po zmene strán výhodu stratil. Talian získaval v ďalších minútach pevnú pôdu pod nohami, no rozhodujúce chvíle zvládol lepšie rodák z Galanty. Pri manku 3:4 si poradil pri svojom servise so skóre 0:30, vzápätí uspel na riterne a v desiatej hre duel dopodával.

• Gombos si pomohol jediným esom
  • zahral len 8 víťazných úderov, spravil 26 nevynútených chýb
  • Marcora skončil s bilanciou 14 winnerov, 39 nevynútených chýb

O premiérovú hlavnú súťaž na Australian Open sa pobije zverenec Tibora Tótha so Srbom Pedjom Krstinom. Zápasy úvodného kvalifikačného kola dnes zvládli v Melbourne Andrej Martin a Filip Horanský.