Home Najdôležitejšie Gombos so skalpom 34. hráča sveta: Cez trápiaceho sa súpera postúpil do finále kvalifikácie

VIEDEŇ – Slovenský tenista Norbert Gombos porazil v prvom kole kvalifikácie na turnaji vo Viedni druhého nasadeného Nikoloza Basilašviliho po setoch 7:6(2) a 6:2.

Úvod zápasu patril prekvapivo gruzínskemu tenistovi. Za stavu 2:1 zobral podanie nášmu tenistu, ale Gombos kontroval ribrejkom a do zvyšku setu sa obaja hráči prezentovali dominantnou hrou na servise. O osude prvého setu musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom ťahal Basilašvili za kratší koniec a prehrával 1:0.

Aj druhý set začal lepšie Gruzínec. Hneď v prvej hre brejkol Gombosa, ale ten rovnako ako v prvom sete kontroval brejkom. Od tohto stavu prevzal v zápase iniciatívu, rýchlo viedol 5:2 a posledný gem bol už len formalitou. Gombos vyhral 6:2.