Home Najdôležitejšie Gombos porazil v Antverpách obhajcu titulu, zahrá si o hlavnú súťaž

Gombos porazil v Antverpách obhajcu titulu, zahrá si o hlavnú súťaž

ANTVERPY – Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie turnaja ATP 250 v Antverpách (711 275 EUR, tvrdý povrch v hale) po víťazstve 6:4, 6:7(6), 6:3 nad najvyššie nasadeným obhajcom titulu Britom Kylom Edmundom.

Gombos s predzápasovým favoritom držal krok od úvodu. V piatej hre sa dostal k dvom brejkbalom, keď viedol 40:15. Zisk gemu potvrdil po zhode. Nadobudnuté vedenie si udržiaval aj v ďalšom priebehu bez väčších problémov. Brita nepustil k žiadnej možnosti na ribrejk. Celý set ukončil ziskom desiatej hry, na servise si pripísal čistú hru.

Slovák mohol získať Edmundovo podanie už v prvom geme druhej časti, ponúknutý brejkbal nevyužil. V ďalšom priebehu si hráči suverénne držali servisy. Vyrovnaný priebeh vyústil do tajbrejku. V ňom sa náš tenista dostal z nepriaznivého stavu 2:5 ziskom štyroch bodov za sebou, v závere bol ale úspešnejší Brit. Za stavu 7:6 premenil prvý setbal.

Záverečný set sa začal pre Nora zle, stratil hneď prvé podanie. Okamžitým ribrejkom sa však do zápasu vrátil. V dramatickej ôsmej hre sa ujal vedenia 40:0 na riterne, napokon sa z prelomenia súperovho servisu tešil po zhode. Zápas uzavrel v nasledujúcom geme využitím celkovo štvrtého mečbalu v zápase.

• pomer es 10:8 v prospech Slováka
  • Norbi vyrovnal vzájomnú bilanciu na 1:1

Zverenec Tibora Tótha sa o hlavnú súťaž popasuje s Nemcom Yannickom Madenom.