Home Najdôležitejšie Gombos po zahodených šanciach s totálnym skratom: Slovenský favorit nestačil na hráča mimo elitnej dvestovky

Norbert Gombos

DAUHA – Slovenský tenista Norbert Gombos prekvapivo neuspel vo finále kvalifikácie na turnaj ATP v katarskej Dauhe.

Trápenie slovenskej jednotky pokračuje…

Gombos, ktorý v tejto sezóne prehral už piaty zo šiestich zápasov, nečakane zlyhal v súboji s momentálne 202. hráčom sveta Indom Ramkumarom Ramanathanom, ktorému podľahol hladko 3:6, 1:6.

Gombos nenašiel účinnú protizbraň na kvalitný servis súpera, ktorý zaznamenal deväť es a odvrátil všetky štyri možnosti Slováka na brejk. Naopak indický víťaz využil štyri zo šiestich brejkbalov.

Po zahodených šanciach prišiel skrat

Zlomové momenty priniesol záver prvého a úvod druhého setu. V tom čase v absolútne vyrovnanom dueli mal v deviatej hre prvého dejstva Gombos na rakete dva brejkbaly, ale nevyužil ich a indický súper sa za 33 minút radoval zo zisku úvodného setu (3:6).

V druhom dejstve Gombos začal na podaní čistou hrou a okamžite pri servise súpera mal na rakete opäť dva brejkbaly, takže dve výborné hry na podaní súpera po sebe, ale ani tentokrát sa k brejku nedostal a to bol definitívny zlom. Slovák sa absolútne zosypal a v ďalšom priebehu už prehral všetkých päť hier po sebe (1:6).