Home Najdôležitejšie Gombos po divokom zápase do 2. kola v Gstaade

Gombos po divokom zápase do 2. kola v Gstaade

GSTAAD – Norbert Gombos si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 vo švajčiarskom Gstaade (482 060 EUR, antuka vonku) s Japoncom Taróm Danielom po setoch 7:6(8), 6:2.

Úvodné dejstvo malo poriadne divoký priebeh. Norbi vyhrával 2:0, vzápätí však nepremenil 8 brejkbalov a o pár minút prehrával 2:5. Z útlmu sa dokázal dostať. V 9. geme odvrátil setbal a nakoniec si vynútil skrátenú hru. Po veľkom boji v nej vydrel víťazstvo 10:8, keď odolal ďalšej dvojici setbalov.

V druhom sete si obaja tenisti výraznejšie pomáhali podaním. Japonec nepremenil 2 brejkbaly na 3:2, galantský rodák následne pri svojej prvej šanci nezaváhal a po potvrdení brejku viedol už 5:2. Po zmene strán premenil na príjme v poradí šiesty mečbal.

• Gombos si vypracoval 18 brejkbalov, premenil 4
  • na príjme získal 45 fiftínov, jeho súper len 22
  • po svojom 1. podaní zvládol 80 percent výmen

V boji o svoje druhé štvrťfinále na okruhu ATP vyzve Norbert Gombos nevyspytateľnú turnajovú štvorku Taliana Fabia Fogniniho.