Home Správy Gombos po ďalšom suverénnom výkone do 3. kola challengeru v Gatineau

Gombos po ďalšom suverénnom výkone do 3. kola challengeru v Gatineau

GATINEAU – Šiesty nasadený Norbert Gombos si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v kanadskom Gatineau (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) so Skanderom Mansourim z Tuniska po výsledku 6:0, 6:4.

Noro prelomil hneď na začiatku aj za pomoci dvoch dvojchýb tradične kvalitný servis súpera. V dominantnom výkone pokračoval aj v ďalšom priebehu úvodného setu. Ťažil z Mansouriho trápenia na podaní a za 18 minút mu uštedril „kanára“.

V druhom dejstve sa Tunisan zmobilizoval. V treťom geme odolal dvom a v piatom dokonca piatim brejkbalom. V medzihre bol náš tenista stále lepší, a hoci nepremenil za stavu 3:3 ani ôsmu šancu na príjme v sete, napokon sa predsa len dočkal. Rodákovi z Tunisu znova „odišlo“ prvé podanie a Slovák šiel do vedenia 5:4. Po zmene strán premenil vďaka bekhendu s dokonalou dĺžkou hneď prvý mečbal.

• Gombos vyhral 6. zápas za sebou (v rámci challengerov je na čísle 11)
  • dnes stratil pri vlastnom servise len 7 fiftínov (2 po dvojchybách)
  • vypracoval si 15 brejkbalov, nečelil žiadnemu
  • Mansouri nastrieľal 8 es, spravil 7 dvojchýb

V osemfinálovom 3. kole bude súperom zverenca Tibora Tótha deviaty nasadený kanadský rekonvalescent Vašek Pospíšil alebo Rakúšan Maximilian Neuchrist.