Home Australian Open Gombos nezvládol päťsetový maratón v 1. kole Australian Open

Gombos nezvládol päťsetový maratón v 1. kole Australian Open

MELBOURNE – Úspešný kvalifikant Norbert Gombos podľahol v 1. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) Španielovi Alejandrovi Davidovichovi Fokinovi po setoch 6:4, 4:6, 6:2, 3:6, 2:6.

Na začiatku zápasu si obaja hráči prehrali vlastný servis. Tretí brejk zápasu videli diváci za stavu 2:2 – zaknihoval ho slovenský tenista. V ďalšom priebehu prvého dejstva si výhodu postrážil. V nekonečnom desiatom geme odolal trom hrozbám straty podania, sám premenil v poradí tretí setbal.

Druhá časť v úvode kopírovala prvú. Norbi začal brejkom, o ktorý okamžite prišiel. V ďalších minútach mali na príjme náznaky šancí obaja aktéri duelu. V dramatickej koncovke bol úspešnejší Davidovich Fokina, ktorý využil pri servise galantského rodáka v poradí druhý setbal na 6:4.

V treťom dejstve odolal Gombos za stavu 0:1 brejkbalu, vzápätí uspel na riterne a momentum bolo opäť na jeho strane. Po brejkovej poistke na 5:2 set bez väčších problémov dopodával.

Rozhodujúci moment mohol prísť v piatom geme štvrtého setu. Španielsky mladík si však poradil s dvoma brejkbalmi nášho tenistu a následne sa blysol čistou hrou na príjme – 4:2. O náskok sa už pripraviť nenechal a postupovú hádanku musela vyriešiť piata časť.

Do nej vstúpil podstatne lepšie pestrejšie hrajúci Španiel. Noro mal svoje šance, no do stavu 0:4 nepremenil žiadny zo štyroch gembalov ani troch brejkbalov. V koncovke si dvakrát postrážil podanie, ale viac mu rodák z Malagy nedovolil.

• Gombos neuspel v 1. kole Grand Slamu ani pri štvrtom pokuse
  • celkový pomer získaných fiftínov z jeho pohľadu 146:148
  • na víťazné údery dominoval 53:40

„Začal som veľmi dobre. Úvodný set som získal vo svoj prospech a hneď v úvode druhého som mal brejk, no nedokázal som ho potvrdiť. Vo štvrtom sete som nevyužil dva či tri brejkbaly. Veľká škoda, že na začiatku piateho setu mi súper ušiel na 3:0 a mal dvojitý brejk,“ zhodnotil pre Slovenský rozhlas zverenec Tibora Tótha ktorému vďaka úspešnej kvalifikácii pribudne do hodnotenia ATP 35 bodov. V jeho onlajn verzii je momentálne na 102. mieste, jednu pozíciu za Andrejom Martinom. V 1. kole v Melbourne dnes vypadla aj Anna Karolína Schmiedlová.