Home Správy Gombos na úvod kvalifikácie US Open s trojsetovou výhrou

Gombos na úvod kvalifikácie US Open s trojsetovou výhrou

by redakcia tenisovysvet.sk

NEW YORK – Norbert Gombos zdolal v 1. kole kvalifikácie US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Scotta Griekspoora z Holandska za 111 minút po setoch 6:4, 4:6, 6:3.

Do zápasu vstúpili obaja hráči presvedčivo na servise. Prvé zaváhanie zápasu mal na svedomí Holanďan, keď za stavu 3:3 o svoje podanie prišiel. Gombos v nasledujúcom geme odvrátil dva brejkbaly a došiel si po víťazstvo v prvom sete v pomere 6:4.

Úvod druhého dejstva sa niesol v podobnom duchu. Tentokrát však ako prvý prišiel o servis rodák z Galanty. Aj jemu sa v ďalšom geme naskytla príležitosť v podobe dvoch brejkbalov a na rozdiel od svojho súpera túto šancu využil. Definitívne zlomiť Griekspoora mohol za stavu 4:4. Ponúknutý brejkbal však nevyužil. Gombos vzápätí nezvládol gem pri svojom podaní a o celý set tak prišiel.

Slovenský tenista sa pokazenou koncovkou druhého setu nenechal rozhodiť a v tom rozhodujúcom udrel ako prvý, keď si v piatom geme pripísal brejk, čistou hrou udržal servis a ujal sa vedenia 4:2. Za stavu 4:3 čelil Gombos skóre 15:40. Práve v tejto kritickej chvíli preukázal pevné nervy a odvrátením oboch brejkbalov položil súpera na lopatky. Vzápätí na príjme premenil prvý mečbal a posunul sa o krok bližšie k postupu do hlavnej súťaže záverečného grandslamového turnaja sezóny.

• Gombos prerušil sériu 3 porážok za sebou
  • pomohol si 9 esami
  • obaja hráči mali úspešnosť zapojenia prvého servisu vyše 60 %

Gombos sa v 2. kole kvalifikácie stretne s francúzskym veteránom Nicolasom Mahutom.