Home Správy Gombos na challengeri v Rennes s prehrou v 2. kole

Gombos na challengeri v Rennes s prehrou v 2. kole

RENNES – Ôsmy nasadený Norbert Gombos prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger vo francúzskom Rennes (64 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s domácim kvalifikantom Antoineom Hoangom 2:6, 6:4, 3:6.

Úvodný set nášmu tenistovi vôbec nevyšiel. Na príjme získal len dva fiftíny, príliš mu nepadalo prvé podanie a Hoang ho brejkol vo 4. a 8. geme.

Druhé dejstvo sa začalo v rovnakom duchu. Francúz kvalitne servoval, po brejku na 3:1 bol na najlepšej ceste za víťazstvom. V kritickom momente prepol Norbi na vyšší rýchlostný stupeň, otočil na 5:3 a záver kontroloval.

Z možnej psychologickej výhody galantský rodák v rozhodujúcom sete nič nevyťažil. Za stavu 1:1 nevyužil dvojicu brejkbalov, vzápätí stratil servis a šancu na návrat do zápasu už nedostal.