Home Australian Open Gombos je vo finále kvalifikácie na Australian Open: V dramatickej koncovke udržal pevné nervy

Norbert Gombos

MELBOURNE – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do finále kvalifikácie dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open.

Gombos mal výborný vstup do zápasu, keď úž v úvodnom geme prelomil servis argentínskeho súpera a dominancia pokračovala počas celého setu. Olivo sa nedokázal dostať do potrebného tempa a po 24 minútach bolo vymaľované – 6:0.

Druhé dejstvo prinieslo diametrálne odlišný priebeh, Argentínec zlepšil podanie a práve on mal k dispozícii dve brejkbalové možnosti v piatej hre, ktoré nevyužil. Za stavu 4:3 sa už nemýlil, čistou hrou prelomil servis Gombosa a po využití druhého setbalu vyrovnal na 1:1.

Dráma so šťastným koncom pre Gombosa

Rozhodujúci set priniesol poriadne dramatický priebeh. Favorizovaný Gombos sa rýchlo ujal vedenia 3:0, ale následne prehral štyri gemy za sebou a razom bol brejk dole. Slovenský tenista v ôsmej hre kontroval ribrejkom, v nasledujúcich dvoch gemoch na riterne mal k dispozícii dva mečbaly, ktoré nevyužil a o osude napínavého stretnutia musel rozhodovať až supertajbrejk hraný do 10.

Olivovi nevyšiel úvod do supertajbrejku, keď rýchlo prehrával už 0:4, ale o pár minút znížil na 4:5 či 6:7. Skúsený Gombos si však záver postrážil a postúpil do finále kvalifikácie, kde narazí na domáceho Ebdena (238.).

Zdroj: TASR, ts