Home Najdôležitejšie Gombos je po ďalšom fantastickom výkone už vo štvrťfinále: Skvelý obrat proti kvalitnému antukovému špecialistovi

MARBELLA – Slovenský tenista Norbert Gombos zdolal v osemfinálovom zápase na ATP turnaji v španielskej Marbelle Argentínčana Delbonisa po setoch 5:7, 7:6(4), 7:6(1).

Gombos mal raketový vstup do zápasu, keď po dvoch brejkoch viedol už 3:0. V ďalšom priebehu prvého setu sa favorizovaný Argentínec rozohral do dobrého výkonu, stiahol manko dvoch brejkov a vyrovnal na 4:4. Kľúčový gem úvodnej sady sa odohral v dvanástej hre, kedy Delbonis využil hneď prvý setbal a po hodine a dvoch minútach viedol 1:0.

Ďalší fantastický obrat

V druhom sete nezačal slovenský tenista vôbec dobre a prehrával už 0:2. Dokázal kontrovať ribrejkom a následne sa tempo trochu upokojilo, obaja tenisti si podržali servisy a bolo 3:3. Rodák z Galanty následne prelomil podanie svojho súpera a razom bol on tým hráčom, ktorý mal bližšie k zisku setu. Delbonis však v nasledujúcom geme brejkol Gombosa a opäť bolo vyrovnané. Podobná situácia sa odohrala aj v závere sady, opäť mal 99. hráč sveta výhodu brejku, ale ani tentokrát naskytnutú príležitosť nevyužil a o osude druhého setu rozhodovala až skrátená hra. V nej bol úspešnejší náš tenista a vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci set priniesol poriadnu drámu! Gombos po brejku viedol 2:0 a až do stavu 4:2 si obaja tenisti držali svoje podania. V siedmom geme prelomil argentínsky tenista podanie Gombosa a začínalo sa prakticky odznovu. V dvanástej hre mal náš tenista mečbal, ktorý však nevyužil a opäť sa rozhodovalo až v tajbrejku. V ňom nemal Argentínčan Delbonis šancu a prehral hladko 1-7.

Gombosovym štvrťfinálovým súperom v Andalúzii bude víťaz súboja medzi štvrtým nasadeným Španielom Albertom Ramosom Viňolasom a Ricardasom Berankisom z Litvy