pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Správy / Gombos, Horanský a Kližan spoznali mená prvých súperov sezóny
Foto: TASR

Gombos, Horanský a Kližan spoznali mená prvých súperov sezóny

BENDIGO/NOUMÉA – Trojica slovenských tenistov zabojuje v hlavných súťažiach budúcotýždňových challengerových turnajov.

V austrálskom Bendigu (162 480 USD, tvrdý povrch vonku), kam sa kvôli požiarom presťahoval challengerový turnaj z Canberry, sa predstaví dvojica Slovákov. Norbert Gombos je turnajovou dvanástkou a v Austrálii začne až od druhého kola. Jeho súperom bude Američan Bradley Klahn alebo Peruánec Juan Pablo Varillas. V prípadnom osemfinále by mal vyzvať piateho nasadeného Američana Steva Johnsona.

Filip Horanský si v úvodnom kole zahrá proti domácemu Alexovi Boltovi. Ak uspeje, v tom druhom narazí na jedenásteho nasadeného Kanaďana Braydena Schnura. Podľa papierových predpokladov by si mal osemfinále v tejto časti žrebu proti Schnurovi zahrať ôsmy nasadený Nemec Dominik Köpfer.

Challenger v hlavnom meste súostrovia Nová Kaledónia, Nouméi (81 240 USD, tvrdý povrch vonku) si zahrá Martin Kližan. Slovák plní rolu turnajovej deviatky a tak má na úvod voľno. V druhom kole vyzve úspešného kvalifikanta alebo Francúza Constanta Lestienna. Na osemfinále sa črtá Kližanov súboj so zlepšujúcim sa Austrálčanom Christophom O´Connellom. Jednotkou turnaja je argentínsky člen top 100 Federico Delbonis.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =