Home Správy Gombos vo Francaville postupuje cez bývalého 38. hráča sveta

Gombos vo Francaville postupuje cez bývalého 38. hráča sveta

Gombos

FRANCAVILLA – Norbert Gombos zvíťazil v prvom kole turnaja ATP Challenger 80 Francavilla (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad Belgičanom Stevom Darcisom po setoch 4:6, 6:2, 6:3.

Úvod zápasu zachytil lepšie Gombos a viedol 3:0. Darcis však dosiahol brejk a postupne vyrovnal na 3:3. Neskôr však obral rodáka z Galanty čistou hrou o podanie, mal náskok 5:4 a šiel servovať na výhru v prvom sete. Gombos mal brejkbal, odvrátil tri setbaly, ale po štvrtom sa už z vedenia 1:0 tešil Belgičan.

Vôbec prvý brejkbal tretieho setu prišiel v šiestej hre a mal ho Gombos. Šancu využil a šiel do vedenia 4:2. Výhodu potvrdil a v ďalšom geme na riterne pri tretej možnosti uzavrel set a vynútil si pokračovanie.

Na začiatku tretieho setu získal Darcis brejk na 2:1. Rodák z Galanty v ďalšej hre bojoval o ribrejk, mal šesť brejkbalov, ale neuspel. Neskôr sa však dokázal vrátiť, vyrovnal na 3:3. Potom opäť obral súpera o servis na 5:3 a zápas doservoval čistou hrou.