Foto: Twitter/Norbert Gombos

Gombos po veľkej bitke do štvrťfinále ATP turnaja vo Washingtone

WASHINGTON – Norbert Gombos zdolal v 3. kole turnaja kategórie ATP 500 vo Washingtone (2 046 340 USD, tvrdý povrch vonku) Srba Miomira Kecmanoviča 1:6, 6:3, 7:6(4).

Od úvodu mal Srb hernú prevahu. Noro už v druhom geme musel odvracať brejkbal, ale situáciu zvládol. V ďalšom priebehu už diváci videli rast skóre na Kecmanovičovej strane. Postupne získal päť hier za sebou. Prvý set ukončil využitím druhého setbalu v siedmom geme.

Druhé dejstvo začal Gombos lepšie ako úvodný, ujal sa vedenia 3:0 aj 4:2. Kecmanovič sa v siedmej hre dostal k trom brejkbalom, Noro stav 0:40 dotiahol na zhodu, no  odvrátenie ďalšieho brejkbalu bolo nad jeho sily. Norbi na komplikáciu odpovedal najlepším možným spôsobom – ribrejkom. Následne set ukončil na svojom servise.

Rozhodujúci set začínal na podaní Kecmanovič, obaja protagonisti boli na servise sebaistí až do siedmeho gemu, keď sa k brejkbalu prepracoval Gombos, ale šancu premárnil. Vyrovnaný priebeh bol korunovaný tajbrejkom. Prvý minibrejk pre seba získal Srb, Gombos kontroval dvomi získanými loptami za sebou. Noro síce o výhodu prišiel, no v závere od stavu 4:4 získal tri body a postúpil do štvrťfinále.

Zaujalo nás:

  • Gombos získal 75 % bodov po prvom servise
  • Pomer es z jeho pohľadu 8:5

V ďalšom kole narazí rodák z Galanty na Austrálčana Nicka Kyrgiosa.

About Tomáš Tomeček

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 1 =