Home Správy Gombos napriek slabšiemu servisu do štvrťfinále vo Francaville

Gombos napriek slabšiemu servisu do štvrťfinále vo Francaville

FRANCAVILLA – Norbert Gombos uspel v osemfinále turnaja ATP Challenger 80 v talianskej Francaville (46 600 EUR +H, antuka vonku). Desiateho nasadeného Belgičana Kimmera Coppejansa zdolal 6:4, 7:5.

V prvom sete sa rodák z Galanty musel dostať z nepriaznivého stavu 1:3. Úspešnosť prvého servisu aj jeho zapojenie v úvodnej časti zápasu boli pod hranicou 50 %. Belgičan nedokázal využiť slabšiu chvíľu na maximum a náskok premrhal. Norbert premenil v šiestom geme brejkbal, čím vyrovnal na 3:3. Až do 10. hry si obaja tenisti držali servis. Viac brejkbalov odvrátil náš reprezentant a dokázal využiť hneď úvodnú ponúknutú šancu na zisk setu na príjme.

Druhý set sa začal podobne ako prvý. Gombos prišiel o servis v treťom geme, predtým nevyužil možnosti na brejk, dokázal však náskok súpera zmazať. Obaja tenisti mali s podaním problémy aj v ďalšom priebehu. Dôležitý bol 10. gem a dva premárnené mečbaly Slováka. Za stavu 6:5 už Gombos vedenie 40:0 nepustil a premenil celkovo tretí mečbal.

• Gombos upravil vzájomnú bilanciu s Coppejansom na 4:0
  • vyprodukoval 3 esá a 4 dvojchyby
  • odvrátil 8 z 11 brejkbalov

V ďalšom kole čaká Norberta Gombosa 297. hráč rebríčka ATP Tomislav Brkič z Bosny a Hercegoviny.